forum.devincan.sk
Priestor pre Vašu diskusiu

InfoInfo   RegistráciaRegistrácia   PrihláseniePrihlásenie   NastaveniaNastavenia   HľadaťHľadať 

Devín a Internet

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra forum.devincan.sk -> Ake su perspektivy Devina?
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Veronika

Založený: 16 august 2008

PríspevokZaslal: 24. 08. 2008 10:28    Predmet: Devín a Internet Odpovedať s citátom

Konečne som si dovolila to potešenie a dala pripojiť Internet.Nemusím čakať,kým budem v práci,môžem sa tomu venovať cez sviatky a weekendy.Ako prvú som si otvorila stránku našej obce,že sa dozviem všetko rýchlo a z prvej ruky.Po pár sekundách sa moje očarenie zmenilo na rozčarovanie.Toto,že je naša stránka ? Najaktuálnejšia informácia zo sviatku Cyrila a Metoda,čo bolo v júli,pozvánka na Devínsky strapec v máji,medzi aktualitami zprávy ešte z čias bývalého starostu,ktorý už asi aj zabudol,že bol starostom. Po voľbách som po uvedení novej starostky do funkcie a jej rečiach na stretnutiach s občanmi verila,že v našej obci zavanie nový,svieži vietor. Bohužiaľ,chvíľu to tak i vyzeralo ale to asi len nová metla dobre mietla.Myslím si,že funkčnosť internetovej stránky obce nie je tak náročná a nákladná vec,aby bola v takom stave,ako naša. Pozrela som si pre istotu i niekoľko stránok iných obcí a štvrtí Bratislavy ale ťažko natrafíte na stránku tak neaktuálnu,ako Devínska. Pýtala som sa na názor iných Devínčanov a dozvedela som sa,že devínska stránka je verným obrazom fungovania obce. Polovičatosť,venovanie pozornosti veciam,ktoré nie sú až tak dôležité pre obec.Je smutné,ak sa obyvateľ (Lukáš) musí pýtať cez internet,na čas konania dôležitého protestu proti Viladomom. To by predsa malo byť na prvej strane a ešte výrazne blikať.V celej obci by mali visieť veľké plagáty a v čase konania mal byť pristavený autobus. Miesto toho sa na protestnom zhromaždení motali väčšinou ľudia,ktorí si z takejto činnosti urobili piesoček (Trubíniová a pár ďalších). Občanov Devína tam bolo iba zopár. Starostka,mračiaca sa na nás večer z viacerých televíznych kanálov na tom nič nezmenila.Len tak pomimo,ten rozhovor, tuším na TV JOJ by bolo lepšie,keby nebol. Na internetovej stránke Devínčana nie je z tohoto roku ani riadok.V prvom momente som si myslela ,že mám niečo zle nastavené ale skutočne,ani riadok. Internetová stránka obce ale i jednotlivca,či organizácie je príležitosťou prezentovať sa doslovne v celom svete. Aký dojem majú z nej napríklad americkí,alebo vojvodinskí Slováci si predstaví každý,kto sa na nej zastaví.Prehodila som o tom pár slov so známymi z obce a ich názor bol asi takýto: Počkaj pred voľbami.To bude zo stránky možno tiecť i ríbezlák. Len či sa dáme znovu nachytať.Ja ríbezlák nemusím. V.
devincanka

Založený: 29 január 2008

PríspevokZaslal: 26. 08. 2008 14:16    Predmet: Ďalšia, čo so mnou súhlasí. Odpovedať s citátom

Ako vidím aj Veronika so mnou súhlasí. Už aj ja som cez túto diskusiu takmer pred rokom skritizovala úroveň a hlavne obsah našej obecnej stránky. Ale viete čo je na tom najsmutnejšie? Keby si aspoň kritiku vzali k srdcu a reagovali by zlepšením stavu, či už web stránky, ale aj práce starostky a poslancov, lebo ich aktivity akosi nevidím. Nehovorím, bojuje proti viladomom, v tom ju musím podporiť, ale v Devíne je bordel aký dávno nebol. Čo robí devínska upratovacia čata? Ak sa im nechce pracovať (a zjavne ich nikto nekontroluje), tak ich treba prepustiť a objednať napr. firmu Denova z DNV. DNV je oveľa upravenejšia ako Devín. Ani by to nebolo by extra drahé, viem že tam pracujú postihnutí. Čo keby ste už konečne začali pracovať devínska samospráva?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Veronika

PríspevokZaslal: 28. 08. 2008 12:46    Predmet: Odpovedať s citátom

Mne šlo hlavne o tú obecnú internetovú stránku.Neviem,čo je na tom pravda ale začula som takú vec,že naša samospráva rieši osvetlenie hradu. Tak to tu skutočne nie je nič iné na riešenie ? Čo by pre Devínčanov také čosi prinieslo ? Veď to je nonsens.To nech vybavuje a zariaďuje nejaký sponzor,alebo priamo štát.Devínsky hrad má s Devínom spoločné iba to,že tu je.Ak je to pravda,tak nech sa nehnevajú ale to nemajú čo robiť ? Všimla som si,že voda,ktorá tiekla po ceste k Devínu už netečie.Zaujímalo by ma,či je to iba tým,že dlho nepršalo,alebo s tým čosi urobili.Mám podozrenie,že je to to prvé.Len aby sa nestalo,že po prvom daždi to začne tiecť opäť.Veľmi dúfam,že do prvých mrazov sa to vyrieši,lebo ak by došlo k nejakej nehode na zľadovatenej ceste,tak to majú na svedomí konkrétni ľudia,ktorí sedia na našej radnici.
Veronika

PríspevokZaslal: 02. 10. 2008 19:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja som sa snažila v mojich predošlých príspevkoch nebyť príliš radikálna a kritická ale skutočne sa o túto stránku nestará nikto ? To sme tu už my prispievatelia,ktorí chceme prispieť k aktuálnosti tejto stránky ozaj na smiech ? Ja nechcem všetko hádzať na starostku, ktorá už dostala u mladých devínčanov prezývku Monoskop,lebo je tak často na obrazovkách, ako ten známy program a už i rovnako zaujímavá ale potom kto je zodpovedný za toto tu,na čo sa práve pozerám ? To naozaj sme pre vedenie našej obce do volieb iba nepríjemný dym ? Už som veľmi zvedavá a určite sa nemýlim,že ak sa zvolebnie, zrazu ožije i táto stránka. Takže ešte dva roky kľudný spánok www.devin.sk.
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra forum.devincan.sk -> Ake su perspektivy Devina? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: