forum.devincan.sk
Priestor pre Vašu diskusiu

InfoInfo   RegistráciaRegistrácia   PrihláseniePrihlásenie   NastaveniaNastavenia   HľadaťHľadať 

Ohodnoťte prácu starostky a poslancov!

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra forum.devincan.sk -> Maju byt v Devine sidliska alebo nie?
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
devincanka

Založený: 29 január 2008

PríspevokZaslal: 31. 01. 2008 14:25    Predmet: Ohodnoťte prácu starostky a poslancov! Odpovedať s citátom

Som naozaj znechutená prácou našej starostky Ľ. Kolkovej a jej poslancov (sama priznala, že väčšina poslancov ju podporuje). Čo urobila za ten rok a pol. Nič!!!
Na jednej strane len kydá na Paczelta, ale sama pre Devín ešte neurobila nič. Rada by som sa preto opýtala ako zdôvodní šafárenie v Devíne, konkrétne znovuotvorenie kina v DK. Ako som nedávno čítala v celomestských novinách, krachlo aj kino v Poluse, ale v Devíne sa uživí? Žiadam o zverejnenie finančných nákladov na tieto nezmyselné aktivity, ktoré sú v časoch digitálnej televízie a internetu zbytočným vyhadzovaním peňazí! Taktiež predložte náklady za stavebný úrad, nakoľko sa odčlenil od DNV! Je to snáď zdarma?
Nedá sa mi tiež sa nevyjadriť k webovej stránke www.devin.sk! Horšiu podúroveň som ešte nevidela! Pozrite sa na stránky ostatných obcí a poučte sa! Taktiež by som rada poukázala na prepojenie Mrázikovcov s vedením obce, nakoľko p. Mráziková je nielen členkou stavebnej komisie ale jej firma spravuje aj server MÚ Devín. Aká je vlastne úloha stavebnej komisie? V Devíne sa vystavilo mnoho nových rodinných domov a pritom sú bez garáží? Kto im dal povolenie na výstavbu RD bez garáží (dnes je už štandart 2-garáž). Potom sa parkuje na chodníkoch a cestách jedna radosť! A keď sme už pritom! Slová starostky Kolkovej v Devínčanovi pár mesiacov spätne o tom, že máme chápať parkovanie na chodníkoch snáď myslí zo žartu. Ak o tom náhodou nevie, slovo chodník je odvodené od slova chodec! Autá treba nechať odťahovať alebo im dávať papuče! Aj to je cesta ako prísť k peniazom do obecnej kasy!
Prácu starostky a poslaneckého klubu hodnotím ako mizernú, slabú a teším sa na najbližšie voľby!
PS: Doteraz neboli zverejnené informácie ako sa "zrodil tenisový kurt" na časti pozemku Materskej škôlky!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
devincanka

Založený: 29 január 2008

PríspevokZaslal: 12. 06. 2008 14:30    Predmet: Odpoved na reakciu Domu kultury v Devine Odpovedať s citátom

Vážení nájomcovia DK v Devíne. Nedá mi nereagovať na vašu odozvu na môj príspevok k hodnoteniu práce starostky a poslancov v tomto volebnom období.
Poprvé: ak aj činnosť kina v DK Devín financujete z vlastných zdrojov, nemám ja ako občan príležitosť sa túto informáciu dozvedieť, nakoľko rozpočet obce samozrejme nie je uverejnený na oficiálnej stránke Devína. Áno, môžem prísť osobne na zastupiteľstvo, ale niekto tu do večera pracuje a hlavne, naozaj v dnešnej dobe oprávnene predpokladám, že tieto základné informácie budú nahodené na našej obecnej stránke.
Po druhé: Rastislav Kunst, ako zástupca starostky Ľ. Kolkovej, tiež by mohol apelovať, aby boli informácie o financovaní (nielen kina) uvedené na webe.
A po tretie: Všetci máme ešte v dobrej pamäti, že firma C&K partners (spoluvlastníci Mgr. Rastislav Kunst a Iveta Sapáková) má v prenájme DK Devín na 5 rokov len za sumu 180 000 Sk ročne (zdroj internet), pričom poslanec Mgr. Rastislav Kunst hlasoval sám za svoju firmu. Preto teda hodnotím prevádzkovanie kina v DK Devín ako chválihodnú, ale nie charitatívnu akciu zo strany vašej firmy. A prosím, neberte to osobne. Na všetkých svojich vyjadreniach si stojím. Podúrovňová web stránka www.devin.sk, bez informácií o zasadnutiach, aktivitách v obci, tech. nedostatky stránky (stránka nie je personifikovaná na najnovšiu verziu prehliadača internet explorer 7), zo strany poslancov a starostky mi chýba akákoľvek zmysluplná aktivita.
Návrat hore
kinodkdevin

Založený: 09 jún 2008

PríspevokZaslal: 21. 06. 2008 15:34    Predmet: PREVÁDZKOVATEĽ KINA, NIE DK Odpovedať s citátom

Odpoveď prevádzkovateľa kina / NIE NÁJOMCU DK ! / My odpovedáme len čo sa týka kina, v žiadnom prípade nie za nájomcu DK. Nás iba zamrzelo to, čo sa deje v Devíne ako takom, zo začiatku bol záujem o kino a zrazu akoby uťalo a devínčania /nie všetci/ začali kino ignorovať. A súdiac z vášho príspevku aspoň vieme príčinu. Myslím že kino ponúka plnohodnotný zážitok za skvelú bezkonkurenčnú cenu či pre dospelých, alebo deti.

Bohužiaľ sa na stránku Devínu nedostaneme, nakoľko nemáme stále prístup na fórum. Tak jedine táto cesta vedie aby sme Vám mohli zodpovedať vaše otázky týkajúce sa prevádzky kina. Ako ste si iste všimli, program kina sa rapídne okresal a to z dôvodu nízkej návštevnosti. V lete dokonca hrajeme len 18.7. Kým si po nás príde a 27.8. Báthory. My čo robíme kino, to robíme fakt z dôvodu že nás to baví, ale to neznamená že budeme ťahať kino donekonečna tak ako doteraz. To, že pán Kunst je zástupcom starostky a veci okolo toho nieje naša vec a Váš pohľad vám určite neberieme. Neviem do akej miery tušíte čo obnáša kino. Určite sa na tom nebohatne a z toho dôvodu tak aj budúci program od septembra bude vypadať. Z miesteneho nezáujmu ľudí , huckania niektorých proti kinu z takých príčin ako uvádzate, nech nechodia lebo kulturák má ten a ten. To je fakt detinské a na zamyslenie. V neposlednom rade hrajeme aj menšinový žáner a keď už niektoré deti nechodia do kina na rozprávky len z toho dôvodu že im to rodičia zakázali, tak to je fakt na zamyslenie. Koľko krát hrajeme film zároveň s Auparkom a výsledok je plne mizivý. V poslednom čase ľudia dochádzjú z Ružinova, a iných častí kde kino nemajú a do Multiplexov nechodia z dôvodu vysokého vstupného. To potom nie je o tom, že máme film neskoro od premiéry. Myslím že prevádzka kina je super vec, a keď to mestskú pokladňu nestojí ani korunu tak to to viac. K stránke www.devin.sk to už je kategória ktorú určite my kinári neovplyvníme. Pre to máme svoju web stránku, ktorú aktualizujeme a staráme sa o ňu. V neposlednom rede aj financujeme len a len my. Celé kino funguje iba vďaka tomu , že to robia ľudia čo o to majú záujem a vďaka p. Kunstovi. Určite sa nájde veľa vecí a aj z kritických podnetov by sa dalo určite vyťažiť niečo pozitívne ako veci napraviť. Koniec koncov na jar sa nám dostala aj anketa, ktorá bola nielen v DK a občania sa mohli vyjadriť s prácou poslancov a iným.

Tak dúfam, že budeme môct reagovať v dohľadnej dobe na príspevok na stránke fóra devin, a nemusíme tieto veci rozoberať na stránke kina.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorové WWW stránky
Jaroslav Cizek

Založený: 14 august 2008

PríspevokZaslal: 15. 08. 2008 16:40    Predmet: Odpovedať s citátom

Nerád starostku kritizujem ale myslím,že nastúpila do funkcie absolútne odborne nepripravená.Ako sa už v médiach vyjadrila, hlavne sa chce venovať problému s projektom Viladomov,čo jej zaberá väčšinu energie. I tak tomu nemôže v tejto fázi už zabrániť a ostatnej práci sa potom nevenuje naplno. Počúvam,že často pracuje až do noci.Ale to nebýva znak výnimočnej pracovitosti ale skôr chabej organizácie práce.Je tu plno inej práce,ktorá by si zaslúžila pozornosť.Konkrétne,dopravné spojenie s mestom.Cesta už nebude stačiť a po dostavbe Viladomov určite nie ale nepočul som,že by sa niekto z vedenia obce s tým zaoberal.Zdá sa mi,že to je problém mesta ale iniciatíva musí ísť od nás.Pritom existuje celkom dobré riešenie.Nová cesta by mohla viesť po ostrovoch pri Dunaji,obísť našu obec pod hradom a pokračovať do Devínskej Novej Vsi.Vyriešilo by sa tým vic vecí naraz. Bola by cesta,ciklystický chodník a z obce by zmizla stále hustnúca doprava.Boli by asi problémy s Vodárňami ale ak by sa úsilie venované jalovému boju proti Viladomom dalo na tento cieľ,určite by sa to dalo prekonať.Takže ak sa budú sčítavať výsledky,bude to dosť chabé.I keď je pani starostka,bez urážky,dosť mužný typ Laughing , nepresvedčila ma o tom,že nahradí v tejto funkcii chlapa.
Návrat hore
Veronika

Založený: 16 august 2008

PríspevokZaslal: 02. 10. 2008 19:58    Predmet: Sídliská na Devíne Odpovedať s citátom

Doteraz som síce pochybovala o účinnosti protestov proti výstavbe vedenej firmou Skanska a myslela som,že je to zbytočné plytvanie energiou,ktorá by sa dala v prospech obce využiť lepšie ale vcelku som to považovala za sympatické.V poslednej dobe sa v médiach ale objavili dosť prekvapujúce veci.Napríklad : Ako je možné,že sa tvrdo a energicky bojuje proti sídlisku Skanskej a iná výstavba,s možno rovnakým,ak nie väčším negatívnym efektom na obec,financovaná nemenej vplyvnou spoločnosťou ako Skanska,sa necháva bez akejkoľvek publicity i protestov a prechádza hrobovým mlčaním. Pri nedávnom posedení s priateľmi sa objavili i iné zaujímavosti. Je to pravda, že pani starostka,ktorá pred nástupom do funkcie vraj nemala ani na zaplatenie opravy kosačky a jej domácnosť vraj musel sponzorovať jej obstarožný priateľ, si po nástupe do funkcie zrazu nechala nákladne dostavať roky nedokončenú prístavbu k domu v hodnote pár sto tisíc a zrazu sa stala majiteľkou auta ? Nezdá sa vám,že čosi smrdí v štáte devínskom ?
Mikuláš Balogh

Založený: 15 august 2008

PríspevokZaslal: 03. 10. 2008 15:31    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale,ale, Devínčania.Že sa o takýchto jasných a jednoduchých veciach takto dohadujete. Jednoducho Skanska kohosi vplyvného a bohatého,kto mal zálusk na tú istú lokalitu predbehla a ten sa s tým nedokáže zmieriť.Tak mu ktosi,znalý devínskej reality a možno i zainteresovaný na tomto kšefte poradil pi Kolkovú,dostatočne naivnú ale výnimočne výrečnú,pomerne neznámu a s nie príliš narušeným imidžom,ktorú vystrčili dopredu a potom ju presvedčili,že nejestvuje lepšia kandidátka na starostu,ako ona. Jej túžba po publicite zapracovala a skočila po tejto šanci ako kapor po slíži. A kým sa Paczelt poriadne rozhliadol,mal po funkcii.Lenže Skanska je asi tvrdší oriešok a i napriek snahe pani starostky,medializovať i každú svoju návštevu na WC, sa len tak nedá.Zvlášť ak argumenty a zákon stoja na strane Skanskej. Takže žiadna nevinná a úprimná snaha o "zachovanie vidieckeho charakteru Devína" ale tvrdý boj o peniažky.
Mikuláš Balogh

Založený: 15 august 2008

PríspevokZaslal: 06. 04. 2011 22:17    Predmet: Odpovedať s citátom

Nebol som tu už dlho ale ako vidím, nič sa nezmenilo. Odpovede na príspevky žiadne.
Pridať novú tému   Zaslať odpoveď    Obsah fóra forum.devincan.sk -> Maju byt v Devine sidliska alebo nie? Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

Prejdi na: